Sopron Basket–UNI Győr 54–80 (11–15, 16–20, 13–23, 14–22)

Sopron, Krasznai Ferenc-emlékmérkőzés.

Sopron: Fegyverneky 11/3, Kunek 7/3, Sitku 1, Brooks 17, Böröndy 11/3. Cs.: Czukor 5, Varga A., Völgyi 2. Edző: Gáspár Dávid.

UNI Győr: Ellenberg 24/18, Dombai 17/6, Dubei 1, Török Á. 14/6, Williams 6. Cs.: Ruff-Nagy D. 8, Oroszová 4, Weninger 6/6, Rozmán, Baffy. Edző: Cziczás László.

A keddi mérkőzéshez képest a soproniaknál Jelena Brooks is bekerült a keretbe, nálunk ezúttal is hiányzott Bach Boglárka, Varga Zsófia és a frissen érkezett Beatrice Mompremier.

Jól kezdtük a mérkőzést. Legutóbb mindkét edző a védekezést kritizálta, most viszont ezen a téren más volt a két csapat játéka. Olyannyira jól dolgoztunk a saját palánkunk előtt, hogy az 5. percben csupán négy kapott pontnál jártunk, viszont 13-at berámoltunk a soproni gyűrűbe. A szakasz második felében támadásban kissé megakadtunk, de így is négypontos előnnyel zártuk az első tíz percet. A másodikban állandósult az 5–6 pont a két csapat között, a 15. percben mi vezettünk 24–18-ra.

Nem engedtük közelebb a Sopront, a félidőben 35–17 volt a javunkra. A harmadik szakaszban is mi domináltunk, fokozatosan léptünk el, előbb egy 12–6-os rohanással már 14 ponttal vezettünk (47–33), a játékrészt pedig 58–40-es vezetéssel zártuk. A zárófelvonásban sem változott a játék képe. Végig kézben tartva a mérkőzést magabiztos győzelmet arattunk.

Cziczás László: Sokkal jobb meccset játszottunk, mint kedden. Agresszivitásban, védekezésben előbbre léptünk. Tudjuk, hogy ez a Sopron még nem az, amilyen majd a szezonban lesz, így tisztában vagyunk ennek a sikernek az értékével. Nem szabad túlgondolni, de jó úton haladunk, egy apró lépcsőfokot haladtunk előre, de még messze vagyunk attól, ahova szeretném, ha eljutnánk.

Fotók: Tóth Zsombor