BKG Prima–UNI Győr MÉLY-ÚT 64–90 (10–23, 17–17, 20–32, 17–18)

Szigetszentmiklós, 100 néző. V.: Fodor, Szilágyi, Rózsavölgyi.

BKG: ANGYAL B. 24/3, VÁRI 11/3, Raus 6/6, Kovács V. 2, ALZADABAL 11. Cs.: Suppán 4, Mudra 3/3, Varga A. 3/3. Edző: Gedei Tibor.

UNI Győr: RUFF-NAGY D. 9/3, DOMBAI 18/6, DUBEI 15/15, Török Á. 11/9, MOMPREMIER 13. Cs.: WENINGER 14/6, Oroszová 4, Varga Zs. 6, Rozmán, Milkovics. Edző: Iványi Dalma.

Két új igazolásunk még nem lépett pályára az év első bajnokiján, melyen már az első negyedben nyomatékosítottuk, hogy győzni jöttünk Szigetszentmiklósra, hiszen a 8. percben már 20–4-re vezettünk. A folytatásban kiegyenlítettebb lett a játék, a hazaiak kicsit közelebb tudtak kerülni hozzánk, de a nagyszünetben így is 40–27-re vezettünk.

A nagyszünetet követően megint mi domináltunk jobban, a különbséget tovább tudtuk növelni, a zárófelvonásban már 25 ponttal vezettünk (72–47). Az utolsó tíz percben a fiatal játékosaink is lehetőséget kaptak, így is tudtuk növelni az előnyünket, és végül magabiztos győzelemmel kezdtük a 2022-es esztendőt.

Iványi Dalma: – Örülök a győzelemnek, fontos volt, hogy jól kezdjük az évet. Ellenfelünk nem volt teljes csapattal, ez kicsit bennünket zavart meg. Az első és harmadik negyedben kiépítettünk nagyobb előnyt, ami miatt puhább lett a védekezésünk, lanyhult a koncentráció. Ettől függetlenül jó meccset játszottunk. Remélem, Török Ági sérülése nem komoly.

Dombai Réka: – Tizenöt nap után nem volt könnyű visszaállni a ritmusba. Voltak is nehézségeink, de a második negyedben elkövetett hibákat a második félidőben ki tudtuk javítani, és végül biztosan győztünk.