UNI Győr MÉLY-ÚT–Piestanské Cajky 66–79 (14–26, 19–17, 12–20, 21–16)

Brno, Besu-kupa, felkészülési mérkőzés. V.: Kubis, Dombrovsky, Mynarcik (csehek).

UNI Győr: Dombai 10/6, Dubei 9/9, Weninger 5/3, Varga Zs. 8, Oroszová 19/9. Cs.: Rozmán, Révész 4, Milkovics, Baffy 3/3, Ruff-Nagy 8, Markovic. Edző: Iványi Dalma.

Szűk egy hónapos felkészülés után lejátszotta csapatunk első felkészülési meccsét. Brnóban a szlovákiai Pöstyén együttese volt az ellenfelünk. Az első pontokat mi szereztük (3–0), de aztán az ellenfél akarata érvényesült az első negyedben, melynek végén több mint tíz pont volt a hátrányunk. A második szakasz kiegyenlítettebb játékot hozott, a nagyszünetben 33–43-as szlovák vezetést mutatott az eredményjelző.

A második félidőben megint nagyobb lett a különbség, a negyedik tíz percben húsz ponttal is vezetett a Piestanské Cajky (49–69). A hajrá kicsit jobban sikerült nekünk, de a fordításhoz nem tudtunk igazán közel kerülni. A vereség azt jelenti, hogy szombaton 11 órakor a bronzmérkőzésért lépünk pályára a francia Charnay Baskettel, miután a másik elődöntőben a házigazda brnóiak 73–56-ra legyőzték a franciákat.

Néhány kép a Piestanské Cajky Facebook-oldaláról ide kattitva nézhető meg.