UNI Győr MÉLY-ÚT–PEAC 76–73 (25–20, 16–18, 18–17, 14–21)

Szekszárd, Sió-kupa.

UNI Győr: Kiesel 20, Dubei 8/6, Dombai 9/3, Török Á. 21/12, Barnai 2. Cs.: Rozmán 1, Lass 3, Révész, Baffy, Mansaré, Weninger 12/6. Edző: Iványi Dalma.

A PEAC legjobb dobói: Kaposi 18, Wentzel 11/3.

Jobban kezdtük a mérkőzést (6–0), amire öt ponttal válaszolt a PEAC. Sok volt az eladott labda ebben a szakaszban, de 12–9-es pécsi vezetésnél időt kért Iványi Dalma. Hullottak a hárompontosok mindkét oldalon, kosárgazdagra sikerült az első tíz perc, amely 25-20-as pécsi vezetésnél ért véget. A folytatásban kicsit akadozott a játék mindkét oldalon, a 23. percig mindössze egy kosár esett. Hosszú percek után betaláltunk, amitől lendületbe jöttünk, és két pontra feljöttünk (33–31). Szorosan alaklt a folytatás, nagyszünetben 41–38-ra vezetett a pécsi csapat.

A harmadi negyedben rövid időre átvettük a vezetést, de megint a pécsieknél volt az előny (27. perc 50–49). A negyed záró perceiben Strautmane és Sarok triplájával 57–51-re módosult az állás. A zárófelvonásnak 59–55-ös pécsi vezetéssel vágtak neki a csapatok, ami egy Török-triplával kezdődött. Öt perccel a lefújás előtt Weninger hármasával ismét előnyhöz jutottunk (63–65). Izgalmas volt a végjáték, két és fél perccel a vége előtt Török 21. pontjával már hat ponttal vezettünk (67–73), amit már csak megfelezni tudott a Pécs.

Győzelemmel kezdtünk tehát, holnap 17 órakor pedig a Szekszárd ellen folytatjuk a szereplésünket.