Ludovika-FCSM Csata–UNI Győr MÉLY-ÚT 77–66 (22–17, 17–19, 19–12, 19–18)

Budapest, Ludovika Aréna, zárt kapuk mögött. V.: Földházi, dr. Mészáros, dr. Oláh.

Csata: Horváth B. 12/12, LELIK 11/3, Mányoky 7/3, HEGEDŰS 13/3, ZEMPARE 9/3. Cs.: Böröndy V., HAYES 22, Angyal B. 3/3. Edző: Tursics Krisztián.

UNI Győr: KIESEL 12, Dubei 12/12, DOMBAI 16/3, Török Á. 10/3, MOMPREMIER 10. Cs.: Révész 2, Lass, Weninger, Kéita, Barnai 4. Edző: Iványi Dalma.

Török hárompontosával kezdődött a találkozó, a folytatásban 8–6-os vezetésünk után a hazaiak egy 7–0-val fordítottak, majd 18–10-re el is léptek, de Iványi Dalma időkérése segített, a szakasz végére közelebb kerültünk a Csatához. A második tíz percben megint elhúztak a házigazdák (29–21), de rendezni tudtuk a sorokat, és a negyed közepén 32–31-nél már megint nálunk volt az előny. Újabb fordulat jött, a Csata 8–2-es rohanással ismét lépéselőnybe került, a félidőre hárompontos Csata-vezetéssel mehettünk (39–36).

A fordulás után nem kezdtünk jól, egy 6–2-es hazai rohamot Dubei zárt le egy triplával (45–41). Hosszabb kosárcsend után Kiesel két büntetőjével megint csak egy kosárra voltak tőlünk a hazaiak. Jöttek a triplák: Horváth B. és Lelik a hazai, Dubei a győri oldalról talált be. Ez a Csatának adott nagyobb lendületet, hiszen a zárófelvonás előtt tíz pontra növelte előnyét (58–48). Az utolsó tíz percben már nem változott a helyzet, igazán megközelíteni nem tudtuk a hazai gárdát, mely végig őrizte 8–10 pontos előnyét, és végül behúzta a találkozót.

Csapatunk bizonyos időszakokban jó teljesítményt nyújtott, de a harmadik negyed közepétől nem volt esélye a fordításra. Ebben szerepe volt, hogy a lepattanóharcot 42–30-ra elveszítettük.

Iványi Dalma: – Sajnos ritmustalanul játszottunk. Féltem attól – és ezt a meccse előtti beharangozóban is elmondtam –, hogy nem lehetett tudni, milyen formában leszünk, hiába voltak játékban egyesek, illetve hiába dolgoztunk sokan, így egyben most nem volt meg a megfelelő összhang, a hosszú kihagyás nem kedvezett nekünk. Rossz döntéseket hoztunk, de például amikor agresszíven tudtuk védekezni, az működött, de támadásban ebből nem tudtuk előnyt kovácsolni. A Csata higgadtabb és élesebb volt, ezúttal ők erőltették ránk az akaratukat, amiért jár nekik a gratuláció.

Galéria a mérkőzésről Fotók: Szilágyi Dénes