PEAC-Pécs–UNI Győr MÉLY-ÚT 54–69 (17–22, 16–16, 7–17, 14–14)

Pécs, zárt kapuk mögött. V.: Csabai-Kaskötő, Kovács N., Sörlei.

PEAC: Szücs R. 4, Wentzel 6, STRAUTMANE 9/3, Andusic 3, KISS V. 15. Cs.: Sánta 4, Kaposi 8/3, Sarok 4, Habling 1. Edző: Csirke Ferenc.

UNI Győr: KIESEL 22/6, DUBEI 12/6, Dombai 6/6, Török Á. 5, MOMPREMIER 14. Cs.: Kéita 3/3, Weninger 2, Varga Zs. 2, Lass, Barnai 3. Edző: Iványi Dalma.

Jól kezdtük a mérkőzést, rögtön az elején előnyt szereztünk (4–9), de a folytatásban a PEAC kiegyenlített (11–11). Szerencsére a vezetést nem engedtük ki a kezünkből, ismét elléptünk (12–18). Ezt az előnyt nagyjából a negyed végig megőriztük. A második tíz percben sem változott a játék képe, magabiztosan vezettünk (21–30). Innen a hazaiak egy pontra feljöttek (31–32), de a félidő hajrájában Kiesel hat pontjára építve öt pontra nőtt a különbség (33–38).

A második félidőben ismét szorosabb lett a találkozó, de 37–40 után egy 12–0-ás rohammal jelentős előnyre tettünk szert. A zárószakaszt is megnyugtató előnyről kezdhettük meg (40–55). Ebben a pécsiek egyszer tíz ponton belülre tudtak kerülni (54–63), de ezután már csak mi szereztünk kosarat, és végül magabiztosan győztünk.

Csirke Ferenc: – A második félidőben simán hozta a mérkőzést a győri csapat. A védekezésünk az, amire tudunk támaszkodni, de sajnos nem tudunk pontokat szerezni, nincs átütőerő a támadójátékunkban. Ilyen dobószázalékkal nem lehet meccset nyerni.

Iványi Dalma: – Nagyon fontos győzelmet arattunk. A PEAC kellemetlen ellenfél, mikor a saját ritmusában hagytuk őket játszani, szépen dolgoztak, mi pedig hadilábon álltunk a kizárással. Amikor agresszívebben védekeztünk, közé tudtuk tenni a különbséget, csapatként játszottunk, a második félidőben Kiesel mellett a többiek is megtalálták a gyűrűt és kivették részüket a pontszerzésből.

Kiss Virág: – Szerettünk volna nyerni, a legnagyobb probléma támadásban volt. A védekezés rendben volt.

Brianna Kiesel: – Jól dolgoztunk végig az egész mérkőzésen. Fontos volt ez a győzelem, mert a pécsi csapat nagyon jó erőkből áll.