UNI Győr–Csata 85–76 (20–18, 30–17, 15–16, 20–25)

Győr, felkészülési mérkőzés. V.: Jakab, Szilágyi, Rózsavölgyi.

UNI Győr: Ellenberg 20, Dombai 10/6, Bach 2, Török 6/6, Oroszová 10/3. Cs.: Dubei 3/3, Varga Zs. 6, Rozmán, Ruff-Nagy D. 13/6, Weninger 5/3, Baffy, Williams 10. Edző: Cziczás László.

Csata: Horváth B. 5/3, Brown 12/6, Jáhni 8/6, Gyöngyösi, Fuehring 24/6. Cs.: Czank 11/3, Szabó F., Boros B. 7/3. Kastl 3/3, Barnai 6. Edző: Tursics Krisztián.

Első meccsünkön fokozatosan melegedtünk bele a játékba. A vendég Csata sokáig a nyomunkban volt, de aztán szép lassan nőtt a távolság a két együttes között. A szünetben már 50–35 volt a javunkra. A harmadik negyed legvégén már húsz pont volt az előnyünk (65–45), de két triplával kapaszkodott feljebb a fővárosi alakulat. A zárófelvonásban aztán már csak két pont volt a különbség (70–68), innen megint nyílt egy kicsit az olló (79–72). A vége 85–76-os győzelem lett.

Elsőre nem volt ez rossz, de láthatóan még sok munka vár a lányokra a felkészülés második felében.

Ruff-Nagy Dóra: Azt gondolom, két ilyen kemény felkészülési hét után elsőre nem volt ez rossz. Kicsit talán korán elhittük, hogy megvan a meccs, vissza tudott jönni a Csata, viszont még időben rendeztük a sorokat. Ha ugyanígy dolgozunk a folytatásban, akkor szép szezon elé nézhetünk.