Kristine Anigwe betegség, Molnár Laura kisebb sérülés miatt nem állt rendelkezésre.

SERCO UNI Győr–E.ON ELTE BEAC 114–82 (28–19, 25–26, 39–15, 22–22)

Győr, női Magyar Kupa-mérkőzés, 100 néző. V.: Győrfy, Farkas, Minár.

SERCO UNI Győr: Slocum, DOMBAI 14/6, CARLETON 17/6, Gyöngyösi 2, Goree 8. Cs.: TÖRÖK Á. 15/9, DUBEI 19/6, RUFF-NAGY D. 14/6, BACH 12, Hegedűs 10, Küllős 3/3. Edző: Cziczás László.

E.ON ELTE-BEAC: MORGAN 27/9, Angyal 9/3, Katona 6, TÓTH F. 18/3, OZOLA9/3. Cs.: Juhász 4, Orosz 7/3, Drahos 2, Zsámár L., Szauter, Séllei. Edző: Kovácsné Mészáros Andrea.

A statisztika ide kattintva érhető el.

Az esélyeknek megfelelően jobban kezdtük a mérkőzést, az első negyed első felének elteltével 10–4-re vezettünk. Nem sokkal később Török hármasával kétszer annyi dobott pontnál jártunk, mint kapott (16–8). Nem roppant össze a vendégcsapat, kicsit közelebb zárkózott (16–12), de a negyed vége előtt megint kinyílt egy kicsit az olló (26–16), a játékrész végül Dombai kosarával és kilencpontos vezetésünkkel zárult (28–19).

A két negyed között Cziczás László kicsit keményebb eligazítást tartott, aminek lett is eredménye, mert a 15. percben 41–23-ra vezettünk, mikor időt kértek a vendégek. Hogy nem lett még nagyobb a differencia, annak volt köszönhető, hogy két hármas is beesett a vendégektől (46–32). A félidő hajrájában a fővárosiak tíz ponton belülre kerültek, az öltözőbe 53–45-ös vezetéssel mentünk be.

A harmadik negyed elejét megnyomtuk, 8–0-val kezdtünk, megduplázva ezzel a különbséget (61–45). Dombai triplájával a negyed közepén a 20 pontos különbség közelébe kerültünk (70–51). Ezt a lélektani határt Dombai újabb hármasával léptük át (27. perc: 75–54). A zárófelvonás előtt 30 pont fölé nőtt az előnyünk (89–58), az utolsó tíz percnek 92–60-as vezetéssel vágtunk neki.

Az utolsó tíz perc eleje nem igazán sikerült, egy 9–2-es vendégrohamot követően időt kért Cziczás László. Ruff-Nagy Dóra hármasával közel kerültünk a 100 ponthoz (97–69). Ezt a 36. percben értük el, Goree kosarával 101–73 volt az állás. Igazából minden lényegi kérdés eldőlt, a bűvös ponthatárt is elértük. Összességében magabiztosan, több dolgot is gyakorolva jutottunk a négy közé, ahol a DVTK–TFSE-MTK meccs győztesével találkozik az elődöntőben, melyet március 16-án rendeznek a győri egyetemi csarnokban.

Cziczás László: – Nehezen kezdtünk, kicsit belealudtunk a mérkőzésbe. A második félidőben már más ritmusban kosárlabdáztunk. A kapott pontok számával nem vagyok elégedett, de nehéz egy ilyen szerkezetű csapat ellen játszani.

Török Ágnes: – Örülünk a győzelemnek, mert ezzel a hazai rendezésű döntőbe kvalifikáltuk magunkat. Ez a meccs is megmutatta azonban a hiányosságainkat, főleg a védekezésen kell keményíteni, hogy az előttünk álló komoly mérkőzéseken is eredményesek tudjunk lenni.

Kovácsné Mészáros Andrea: – A harmadik negyedben nem tudom, mi történik velünk. Ekkor a védekezésünk szétesett. Támadásban nem éreztem akkora gondot, jó sebességgel játszottunk, kis dolgokban léptünk előre, védekezésben viszont rengeteget kell fejlődnünk.

Kolby Morgan: – Sok volt a hiányzónk, támadásban és védekezésben sok volt az üres járatunk, ezen kell javítani a folytatásban.

Fotó: Nagy Gábor