PEAC–UNI Győr MÉLY-ÚT 78–62 (18–15, 19–21, 24–6, 17–20)

Pécs, 100 néző. V.: dr. Mészáros, Nagy V., Goda.

PEAC: MARSHALL 18/6, Dudasová 9/3, WENTZEL 14/6, NELSON 12, KISS V. 20. Cs.: Sarok, Szűcs 3, Simon, Brajkovic 2, Selcova. Edző: Csirke Ferenc.

UNI Győr: CANADA 12, Dombai 11/3, Dubei 8/6, Oroszová, MOMPREMIER 24. Cs.: Török Á. 3, Weninger 2, Razseva 2, Ruff-Nagy D., Rozmán. Edző: Iványi Dalma.

Kiss Virág büntetőire Dubei büntetőkkel felelt, majd a vezetést is átvettük, de egy 8–0-ás pécsi roham következett (10–4). Sikerült rendezni a sorokat, és mi mutattunk be egy 8–0-ás rohanást (10–12). Hullámzó volt a játék, mert aztán megint a Pécs pillanatai következtek (17–12). A negyed hajrájában ebből a hátrányból tudtunk egy keveset lefaragni (18–15).

A második negyedet Dombai kosarával kezdtük, majd Török középtávolijával ismét mi vezettünk (18–19), de megint fordult a kocka, a pécsiek 26–21-es vezetésénél Iványi Dalma időt kért. A pécsi rohamokat Razseva törte meg, de így is hatpontos hátrányban voltunk. Aligha meglepő, hogy megint fordulat állt be a meccsbe, 29–27-nél Csirke Ferenc kérte ki idejét. Sikerült is megállítani ezzel a felzárkózásunkat, mert megint ellépett a baranyai gárda (35–30). Most Iványi Dalma próbálta meg rendezni a sorokat. Ez is jó ütemű időkérés volt, mert a félidő hajráját megnyerve a nagyszünetben mindössze egy pont volt a hátrányunk (37–36).

Rémálomszerűen kezdődött a második félidő, a hazaiak egy 14–0-ás három és fél perccel jelentős előnyt építettek ki. Iványi Dalma 51–36-nál már másodszor kért időt. Majdnem öt percet kellett várni az első kosarunkra a negyedben, Dubei hárompontosával kapaszkodtunk egy kicsit feljebb, de nagyjából ezzel el is lőttük a puskaporunkat, egy büntetőből és Mompremier akcióból volt eredményes, ez a hat pont pedig vérszegény volt a pécsi 24-hez képest (61–42).

A zárófelvonásra már sok kérdés nem maradt, a pécsiek magabiztosan őrizték tetemes előnyüket, mi viszont igazából már nem tudtunk közelebb kerülni a riválisunkhoz. Az első félidő után a tragikus harmadik tíz perc megpecsételte a sorsunkat, a vége sima vereség lett.

Iványi Dalma: - A harmadik negyed első öt percében semmit sem láttam viszont abból, amit megbeszéltünk, amire készültünk. A PEAC nagyszerűen kihasználta a fegyelmezetlenségünket, ezzel eksztázisba került, és szinte minden bejött nekik. Sajnos a sok kis hiba összerakódott, és ennek lett az eredménye ez a vereség.