Ismét csillogó szemű gyerekek népesítették be az egyetemi kiscsarnokot. Klubunk most rendezte meg a Vakáció-kupát az általános iskolák első és második osztályos gyerekei részére. A sorverseny során mindenki lelkesen végezte a feladatokat, miközben kabalánk, Tom is szórakoztatta a kicsiket. Ezúttal nem az eredmény volt a fontos, a végén minden résztvevő aranyéremmel gazdagodott.

„Több éve megy a klubunknál ez a rendezvénysorozat, melynek állomásait negyedévente rendezzük meg. A covid miatt volt egy kis kihagyás, de idén már volt Nyuszi-kupa és most a Vakáció-kupa. A cél, hogy azoknak a gyerekeknek biztosítsunk egy kis versenyzést, mozgási lehetőséget, akik később bekapcsolódhatnak az előkészítő, majd kengurucsoportjainkba. A jövőben valószínűleg némileg módosítunk a lebonyolításon, bekapcsolódunk a szövetség Kosárpalánta nevű programjába” – mondta Salamon Endre utánpótlásedzőnk.

Jelenleg hét általános iskolával van kapcsolat, a legtöbbjükkel a kezdetektől együtt dolgozik klubunk.