PINKK–SERCO UNI Győr 47–118 (14–26, 11–34, 12–33, 10–25)

Pécs, 100 néző. V.: Tőzsér, Söjtöry, Rózsavölgyi

PINKK Pécsi 424: Zsilinszky 6/6, Szűcs L. 2, ZSIVALJEVICS 21, Vincze N., Kovács K. 9/3. Cs.: Bojtár 3/3, Temes 2, Tenyér, Horváth Zs. 4. Edző: Kovács Dénes.

SERCO UNI Győr: ELLENBERG 19/9, DOMBAI 26/18, Dubei 15/3, Török Á. 8, WILLIAMS 15. Cs.: RUFF-NAGY D. 13/3, Weninger 6, Oroszová 10, Rozmán, Varga Zs. 2, Baffy 4/3. Edző: Cziczás László.

Mompremier és Bach nélkül utaztunk Pécsre a sereghajtóhoz. Bár erőltetett menetben vagyunk, rögtön a meccs elején magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, és pillanatok alatt elléptünk hat ponttal (3–9). A folytatásban is domináltunk, így már az első negyed végére tíz pont fölötti különbség alakult ki. A második szakaszban még nagyobb volt a differencia a két csapat között, az első félidőre már 60 dobott pontig jutottunk.

A nagyszünet után sem lankadt a játékunk, az olló folyamatosan nyílt, és már majdnem a harmadik játékrész végére meglett a 100 pontunk (37–93). Várható volt, hogy a negyedikben ez a kosár is megszületik, a 33. percben Dombai sikeres közelijével értük el a bűvös határt (39–100). Innentől kezdve sok nyitott kérdés már nem maradt.

Együttesünk még a vártnál is könnyedebben hozta az újabb kötelező győzelmet.

Cziczás László: Amit kértem a lányoktól, az alázatot, azt, hogy tiszteljük meg az ellenfelet, maradéktalanul végrehajtották. Örülünk az újabb győzelemnek, szeretnénk folytatni a jó sorozatunkat. Készülünk a jövő hétre, két nagyon fontos találkozó vár ránk, egy az Európa-kupában, egy pedig a bajnokságban.

Dombai Réka: Az első perctől kezdve domináltunk, és ez hozta meg a győzelmet. Azok is kaptak játéklehetőséget, akik eddig kevesebbet játszhattak.