UNI Győr MÉLY-ÚT-Lulea (svéd) 87-90 (22-31, 32-19, 14-19 19-21)

Zalaegerszeg, Göcsej-kupa, 2. forduló.

UNI Győr: Ygueravide 16/6, Dombai 18/9, Török Á. 7, Hruscaková 18/3, Barnai. Cs.: Révész, Czank 8/6, Mansaré 2, Papp K., DeVaughn 9, Varga Zs. 9. Edző: Milos Pavlovic.

A hozzánk hasonlóan az Európa-kupában induló Lulea ellen az első félidő nem a védekezésről szólt. Az első negyedben a svédek gyakorlatilag végig vezettek, tíz perc után már 9 pont volt az előnyük. A második tíz percben 36-36-nál értük utol a skandinávokat, sőt, a nagyszünetig a vezetést is sikerült átvennünk (54-50). Az 50 kapott pont azért így sem volt kevés. A második félidőben megint fordult a kocka, a Lulea 61-56-ra ellépett, s bár visszakapaszkodtunk, a zárószakasz előtt ellenfelünk vezetett 69-68-re. Az utolsó felvonásban döntetlennél jobban egyszer sem álltunk, a hajrára 87-80-ra ismét a svéd csapat húzott el, s végül megszerezte a győzelmet.

A Göcsej-kupa utolsó fordulójában vasárnap 10 órakor a házigazda ZTE-vel csapunk össze.

Fotó: Jóna István