DVTK–UNI Győr MÉLY-ÚT 57–77 (18–20, 19–14, 10–23, 10–20)

Miskolc, NB I-es mérkőzés, zárt kapuk mögött. V.: Cziffra, Csabai-Kaskötő, Balogh.

DVTK: Medgyessy 8/6, Pusztai 11/3, Kányási 3/3, HAYES 27, Kiss A. 2. Cs.: Tóth F. 1, Aho, Mokango 5, Montai-Vukov, Edző: Földi Attila.

UNI Győr: KIESEL 21/3, DUBEI 15/9, Dombai, TÖRÖK Á. 16/3, MOMPREMIER 14. Cs.: Kéita, WENINGER 7, Barnai 2, Lass 2. Edző: Iványi Dalma.

Több mint egy perc után a hazaiak szerezték az első kosarat, mely egy 8–2-es rohanást vezetett fel. Török szépített, ami után a mi perceink következtek, át is vettük a vezetést (10–11). Hiába kért időt a hazaiak edzője, egy 14–2-es szakasszal elléptünk a DVTK-tól (10–16). Hullámzott a játék, nem sokkal később egyenlő volt az állás (16–16), a játékrész hajrájában mi szereztünk egy kosárnyi előnyt (18–20).

A második tíz percben 18–22-nél egy 8–0-val fordítottak a házigazdák, és ezt a négy-öt pontos különbséget sokáig tartani is tudta. Ebben a szakaszban Hayesszel nem nagyon bírtunk, palánk alatt feljavultak a diósgyőriek, amit a lepattanózás is mutatott (20–15 is volt a hazaiaknak). Török fontos pillanatban dobott egy triplát, amivel 34–30-ra feljöttünk. A nagyszünetre még egy pontot lefaragtunk, így nyílt volt a találkozó (37–34).

A második félidő miskolci büntetőkkel kezdődött, de 41–41-nél ismét együtt volt a két csapat. Időt kért Földi Attila, ami után Török szerzett újabb kosarat, így megint nálunk volt az előny (41–43). Kulcsdöntő volt a fordításban, hogy a lepattanókban feljavultunk (24–23 volt a javunkra ebben az időszakban). Dubei triplájával már mi vezettünk öt ponttal (43–48). Lendületben maradtunk, és tudtuk növelni az előnyünket, Mompremier kosár plusz büntetője után tíz pont volt ide (43–53). Nem találta a fogást csapatunkon a DVTK, így őriztük a tízpontos előnyt a zárószakasz előtt (47–57).

Az utolsó tíz percben Hayes vezérletével – az 52 pontból 27 fűződött a játékoshoz – megpróbált közelebb jönni a DVTK, 59–52-nél időt kért Iványi Dalma. A folytatásban Dubei, majd Kiesel szerzett fontos kosarat, így tíz pont fölé nőtt a különbség. Most a hazaiak edzője kérte ki idejét. Szerencsére mi folytattuk a pontgyártást, Mompremier talált be közelről. A véghajrának megnyugtató előnnyel vághattunk neki, ebben még rá tudtunk pakolni a különbségre, már 71–54 volt javunkra, mikor megint megpróbálta rendezni a sorokat Földi Attila. Dubei triplája hab volt a tortán.

Csapatunk szenzációs második félidei teljesítményével újabb fontos győzelmet aratott.

Iványi Dalma: – Jó iramú, élvezetes mérkőzés volt. Mindkét csapat jól felkészült a másikból és próbált újítani a múlt heti meccshez képest, de ki tudtuk húzni az ellenfél méregfogát, azaz azokat az elemeket tudtuk levédekezni, melyből sok pontot szerzett múltkor a DVTK. Az is döntő volt, hogy a második félidőben ritmust tudtunk váltani. Az elsőben sem volt gond, de akkor úgy éreztem, hogy olyan lassú víz partot most a játékunk, ezek azonban nem mi vagyunk. A lányok ismét kitették a szívüket, lelküket a pályára.