SERCO UNI Győr–Vasas Akadémia 93–85 (18–15, 30–20, 22–22, 23–28)

Győr, NB I-es női mérkőzés, 150 néző. V.: Farkas, Söjtöry, Földesi.

SERCO UNI Győr: ELLENBERG 18, Dombai 9, Bach 10/6, TÖRÖK Á. 15/9, WILLIAMS 11. Cs.: Ruff-Nagy D. 7/3, DUBEI 10/6, Varga Zs. 5/3, Oroszová 4, Weninger 4. Edző: Cziczás László.

Vasas Akadémia: Pardee 17/9, PAPP K. 18/6, Madár E. 2, Szerencsés 7, Budácsik 4. Cs.: Smailbegovic 13/3, NUNN 22, Madár K., Van Rijs L., Van Rijs D., Salamon 2. Edző: Milos Pavlovic.

Jól kezdett csapatunk, melyből kisebb sérülés miatt óvatosságból hiányzott Beatrice Mompremier. Ennek ellenére az első percek után 7–2 volt a javunkra. Nem hagyta magát a Vasas, a negyed közepén 9–8-ra feljött, sőt, Papp triplájával a vezetést is átvette (9–11). Dubei válaszolt hárompontossal. Hosszabb kosárcsendet Dubei tört meg (14–11), de ellépni továbbra sem tudtunk a szívósan küzdő Vasastól, mely megint átvette a vezetést (14–15). A szakasz végére sikerült fordítani, de megnyugtató nem volt az előnyünk (18–15).

A második tíz perc a vendégek kosár plusz büntetőjével kezdődött (18–18), a játék képe hasonló volt, felváltva vezettek a csapatok (20–21, 22–21). A negyed közepén sikerült ellépni a Vasastól, 8–0-ás rohamunk végén időt is kért Milos Pavlovic. Nem tört meg a lendületünk, ezt Dubei triplája jelezte, tíz pont lett ezzel a különbség. A folytatásban tovább nyílt az olló, 39–26-nál megint időt kért a vendégek szerb trénere. Megint nem hatottak Pavlovic szavai, Török hármasa után a félidő hajráját 44–27-ről kezdhettük meg. A nagyszünetre 48–35-ös vezetéssel mehettünk.

A második félidőben Bach szerezte az első kosarat, Ellenberg pedig büntetőkből volt eredményes (52–35). Húsz pont közelében jártunk (58–40), a Vasas azonban egy 10–0-ás rohanással felzárkózott (58–50). Érthető volt Cziczás László időkérése. Hosszú szünet után 58–52-nél Dombai szerzett fontos kosarat, majd a büntetőt is értékesítette. Török triplája után megint tíz pont volt a különbség (64–54).  A zárószakasz előtt megint nagyobb lett a különbség, 70–57-tel mentünk neki az utolsó tíz percnek.

Hullámzó volt a játék továbbra is, 72–62-nél Cziczás László időt is kért. Négy pontot dobtunk zsinórban, de jött a válasz a vendégektől, nem lehetett fellélegezni (76–66). Olyannyira nem, hogy tíz ponton belülre kerültek a vendégek, Varga Zsófia triplája a legjobbkor jött (83–72). A végjátékban azért gyökeres fordulat már nem állt be. A várakozásoknak megfelelően nehezen, de összességében magabiztosan nyertük meg a mérkőzést, így négy forduló után továbbra is hibátlanok vagyunk.

Cziczás László: A győzelemnek természetesen örülünk, a Vasas nagyon kemény ellenfél volt, sok csapat megizzad majd ellenük a szezon során. Így értékes ez a két pont. A játékunk még biztosan lesz jobb, nemrég kezdtük el a közös munkát.

Dubei Debóra: A védekezésünk megint nem volt a legjobb. Múltkor is sok pontot kaptunk hazai pályán. Ezen kell dolgoznunk a folytatásban.

Milos Pavlovic: Egy vereség után sosem lehet elégedett egy edző, de összességében nem rossz eredmény ez ahhoz képest, mennyi hibát vétettünk, milyen hullámzó játékot nyújtottunk. Azt gondolom, jó ellenfelei voltunk a győrieknek, akiknek gratulálok, mert megérdemelték a győzelmet.

Schaquilla Nunn: Voltak jó periódusaink a mérkőzésen, a hibák számát kell a későbbiekben csökkenteni, hogy akár még jobb eredményt tudjunk elérni.