DVTK–UNI Győr 78–79 (21–24, 16–20, 16–20, 25–15)

Szekszárd, Sió-kupa, döntő.

DVTK: Aho N. 14/3, Bernáth 12/6, Bacsó, Jovanovic 13/3, Green 9. Cs.: Aho T. 1, Kányási 17/9, Kiss A. 12, Oláh. Edző: Völgyi Péter.

UNI Győr: Ellenberg 21/9, Dombai 17/9, Dubei 5/3, Török Á. 11/9, Mompremier 4. Cs.: Varga Zs. 3, Oroszová, Rozmán, Ruff-Nagy D. 8, Weninger, Williams 4, Bach 6. Edző: Cziczás László.

Nagyszerűen kezdtük a Sió-kupa fináléját, hiszen az első szakasz első felében 13–4-re elléptünk. A folytatásban rendezte a sorokat a DVTK, és a negyed végére három pontra felzárkózott. A második tíz percben átvette a vezetést a miskolci gárda, de aztán 33–32-es vezetésünknél Völgyi Péter kért időt. A folytatásban zsinórban öt pontot dobtunk, hatra hizlalva ezzel az előnyünket. A nagyszünetben hét ponttal vezettünk (44–37).

A második félidőben állandósult a különbség (23. perc: 49–42), majd szép lassan növeltük előnyünket. A harmadik tíz perc vége felé közeledve a lélektani tíz pont határára értünk (58–49), a végére pedig át is léptük, a zárónegyednek tizenegy pontos vezetéssel, 64–53-mal vágtunk neki. Ebben a miskolciak egy 5–0-ás rohammal közelebb jöttek, de Ruff-Nagy Dóra megtörte kosárcsendünket (66–58). A DVTK egyre közelebb került hozzánk, 72–68-nál időt is kért Cziczás László. Másfél perc volt hátra, Török Ági kipontozódott, az állás pedig 72–71-re módosult. Izgalmas volt a végjáték, tíz másodperccel a vége előtt egy triplával egyenlítettek a diósgyőriek (78–78). Ellenberg harcolt ki faultot, az első büntetőt bedobta, a második ugyan kimaradt, így nem volt ideje visszatámadni a DVTK-nak.

Szinte végig vezetve a hajrára ugyan izgalmassá tettük magunknak a mérkőzést, de a végén mégis mi örülhettünk.

A Sió-kupa MVP-je és pontkirálynője is Aaryn Ellenberg lett, míg a győri csapat legjobbjának Török Ágnest választották meg a szervezők.

Cziczás László: Sok munka lesz még a védekezéssel. Örülünk, hogy nyertünk, nem volt könnyű, még úgy sem, hogy nem mindegyik csapat volt teljes. Ez egy jó kezdet, de még töménytelen mennyiséget kell dolgoznunk, mert csak az út elején járunk.

Fotók: Makovics Kornél