SERCO UNI Győr–PINKK Pécsi 424 143–46 (42–6, 40–11, 24–18, 37–11)

Győr, NB I-es mérkőzés, 100 néző. V.: Minár, Jakab, Földesi.

SERCO UNI Győr: RUFF-NAGY D. 21/6, Dombai 14/6, WENINGER 15/9, TÖRÖK Á. 17/9, Williams 14. Cs.: BACH 17/3, DUBEI 18/6, Oroszová 10, Varga Zs. 16, Rozmán 1. Edző: Cziczás László.

PINKK Pécsi  424: TENYÉR 9, Vincze 4, Árvai 4, Kovács K. 6, Zsilinszky 5. Cs.: Horváth Zs. 5, SZŰCS 8/3, Borbás 2, Temes, Bojtár, Schmidt, Pucz 3/3. Edző: Kovács Dénes.

Ahogyan azt remélni, sőt, várni lehetett, remekül kezdtünk, 10–0-nál időt is kért a vendégek edzője, Kovács Dénes. A folytatásban is jöttek a pontok, a vendégek 31–0-nál büntetőből szerezték első pontjukat. Nem sokkal később az első akciókosarat is megszerezte a PINKK. A negyed talán a vártnál is nagyobb különbséggel zárult (42–6).

A második szakaszban is domináltunk, de már nem voltunk olyan hatékonyak, a különbség így is fokozatosan nőtt. A 10. vendégpont a 16. perc elején született meg (58–10). A félidő hajrájában aztán megint kinyílt a kosárzsákunk, a 10. sikeres triplánk, majd Varga duplája után 68–10 volt az állás a 17. percben. A nagyszünetben 65 ponttal vezettünk (82–17).

A második félidőben a PINKK szerezte az első kosarat, de hamar jött a válasz Török Ágitól egy tripla formájában. A játék képe nem változott, a harmadik negyed közepén közeledtünk a 100 dobott pont felé (24. perc: 95–21). Ez a 26. percben született meg Dombai Réka duplájával (101–27). A zárófelvonás előtt 106–35 volt a javunkra.

Williams kosár plusz büntetőjére egy duplával felelt a PINKK a zárófelvonás legelején. Igazából a nagy kérdés már csak az volt, hogy mennyi lesz a végére a különbség, illetve mennyi pontig jut el csapatunk. A teljes képhez még annyi hozzátartozik, hogy Aaryn Ellenberg és Beatrice Mompremier ezúttal nem lépett pályára, végig a kispadon ülve nézték a társak időnkénti gálázását.

Cziczás László: – Amit megtehettünk, hogy megtiszteljük az ellenfelet azzal, hogy a maximumot adjuk ki magunkból, azt megtettük. Összességében elégedett vagyok, mert végig magas hőfokon játszottunk, a játékosok megmutatták, hogy van szívük.

Bach Boglárka: – Aki pályára lépett, mindent megtett azért, hogy hozzátegyen a csapat játékához. Ez sikerült is. Nem volt egyébként annyira könnyű ez a meccs, hiszen két napja is tétmérkőzésünk volt, de szerencsére ez nem látszott meg a játékunkon.

Kovács Dénes: – Tudtuk, hogy nem mi vagyunk az esélyesek. Igyekeztünk néhány részfeladatot megoldani, de sajnos megint kiderült, hogy edzésen ilyen szintű védekezést nem tudunk reprodukálni, ezért hiába dolgozunk jól hétközben, ilyenkor mindig szembejön velünk a valóság.

Tenyér Zsófia: – Részcélokat próbáltunk megoldani, de ez sajnos nem igazán sikerült. Amíg ilyen szabad ziccereket engedünk az ellenfélnek, mi pedig kihagyjuk azokat, addig nem számíthatunk másra.

Fotó: Nagy Gábor