Prometej–UNI Győr MÉLY-ÚT 94–68 (23–16, 25–22, 28–12, 18–18)

Dnyepropetrovszk, női Európa-kupa-mérkőzés. V.: Manosz (görög), Matuszewska (lengyel), Tukiss (lett).

Prometej: Dubrovina 7/3, ATKINS 22/9, Dacko 11/3, JURKEVICSIUSZ 2, HOLMES 31/9. Cs.: BABIC 16/3, Ljubinec, Balaban 5/3. Edző: Viktorija Bolsakova.

UNI Győr: Dombai 4, Dubei 5/3, Weninger 3/3, Oroszová 8/3, MOMPREMIER 16. Cs.: COLLEY 15/12, Ruff-Nagy D. 3/3, TÖRÖK Á. 14/6, Varga Zs., Rozmán. Edző: Iványi Dalma.

Jól kezdtük a mérkőzést, 7–5-re még mi vezettünk, de aztán az ukránok ritmust váltottak, és elléptek 17–10-re. Szerencsére mi is rendeztük a sorokat, és állandósult ez a különbség, sőt, 18–12-nél kicsit „be is fagyott” az eredményjelző. A negyed hajrájáig mindkét csapat szerzett még pár pontot, így tíz perc játék után 23–16 volt a hazaiak javára.

A második tíz percben próbáltunk tapadni a Prometejre, de az ukrán gárda a komolyabb felzárkózási kísérleteinket rendre visszaverte, így tíz pont körül volt a hátrányunk. A folytatásban növelte előnyét a hazai csapat (39–24), de megint visszakapaszkodtunk, a nagyszünetben 48–38-at mutatott az ered-ményjelző.

Amilyen jól tartottuk magunkat az első két negyedben, olyan rosszul nyitottuk a harmadikat. A hazaiak 12–0-ás rohamával kinyílt az olló. Colley triplája törte meg a rossz sorozatunkat. Mindez arra volt jó, hogy kicsit megtörjük a Prometej lendületét. Annyira azonban nem, hogy ne vezessen magabiztosan. Viszont részfeladatokat már mi is megoldottunk, a zárófelvonás előtt 76–50 volt az ukránok javára.

Az utolsó tíz percben kiegyenlített volt az első öt perc, így se távolabb, se közelebb nem kerültünk ellen-felünkhöz, a hajrának 85–59-es állásnál vágtunk neki. Ebben sem változott már a játék képe, a negyedet döntetlenre hoztuk, a vége így 26 pontos vereség lett.

Összességében a győri mérkőzéshez képest előbbre tudtunk lépni, de ez a bravúrhoz nem volt elég.

Iványi Dalma: – A sok eladott labda és a gyenge lepattanózásunk miatt kapott második szándékú kosarak megpecsételték a mérkőzésen a sorsunkat, pedig a játék néhány elemében javulást láttam.