ELTE-BEAC–UNI Győr MÉLY-ÚT 65–82 (18–21, 14–24, 10–25, 23–12)

Budapest, zárt kapuk mögött. V.: Nagy V., Nyilas, Varga-Záray.

BEAC: SMALL 19/6, CZANK 15/6, Boros 5/3, Mérész 4, SMITH 15. Cs.: Koch 7/3, Zsámár, Juhász, Edző: Balogh Judit.

UNI Győr: KIESEL 12, DUBEI 10/6, Dombai 4, Török Á. 2, MOMPREMIER 16. Cs.: Kéita 4, WENINGER 12/6, LASS 12/3, Barnai 2, Varga Zs. 2, Révész 6. Edző: Iványi Dalma.

Az első percekben fej fej mellett haladt a két csapat, 8–6-os előnyünknél egy 8–0-val tíz ponttal elléptünk. A BEAC azonban két triplára építve egy 8–0-s rohamot mutatott be. Időt is kért Iványi Dalma. Weninger büntetőjével törte meg a kosárcsendet, de a szakasz végén egy pontra feljött a hazai gárda. A játékrészt Lass duplája zárta le (18–21).

A második tíz perc elején tapadt csapatunkra a BEAC, többször is egy pontra feljött a házigazda. Jókor jött Weninger triplája (24–28). Ez megnyugtatta a csapatot, mely a folytatásban ismét ellépett, a 17. percben már 39ؘ–26-ra vezettünk. A különbség a nagyszünetig már nem is változott (32–45).

BEAC-kosárral kezdődött a második félidő, amire egy 10–0-s rohanással válaszoltunk. Fokozatosan nőtt a különbség, előbb elértük a 20 pontos differenciát (37–57), majd lendületben maradva a 30 pontos határ is meglett még ebben a negyedben (37–67). A zárófelvonás előtt magabiztosan vezettünk.

Az utolsó játékrészben kissé alábbhagyott a koncentráció, ezt kihasználva a hazaiak feljebb tudtak zárkózni, a biztos győzelmünket azonban már nem tudta kétségessé tenni.

Összességében a középső két negyedben nyújtott jó teljesítményünkkel hoztuk a kötelezőt.

Iványi Dalma: – Jó meccs volt, a lányok összeszedték magukat a szerdai meccs után. Szerencsére visszatértünk ahhoz a stílushoz, melyet szeretnénk megvalósítani. A jó védekezéssel alapoztuk meg annak lehetőségét, hogy a sok lepattanóból gyors indításokat vezessünk. A palánk alatt érvényesítettük a magassági fölényt, illete az onnan kipasszolt labdákból is jól dobtunk.

Fotó: Girgász Péter / ELTE-BEAC Újbuda