SERCO UNI Győr–TFSE-MTK 103–93 (24–30, 26–16, 27–20, 26–27)

Győr, NB I-es női mérkőzés, 150 néző. V.: Varga-Záray, Györfy, Jakab.

SERCO UNI Győr: ELLENBERG 19/6, Dombai 3, DUBEI 23/12, Török Á. 5/3, WILLIAMS 24. Cs.: Bach, Varga Zs. 2, RUFF-NAGY D. 16/3, OROSZOVÁ 10, Weninger 1. Edző: Cziczás László.

TFSE-MTK: DÚL P. 24/18, PUSZTAI 15/3, MARSHALL 19/9, Theodoreán 3, Manis 10. Cs.: HEGEDŰS J. 15/3, Baa 5/3, Németh A., Király 2. Edző: Magyar Bianka.

Triplákkal kezdődött a mérkőzés, a vendégek kettőt, mi egyet helyeztünk el a gyűrűben. Ellenberg kosarával először vezettünk (7–6). Nagyobb előnyt azonban nem tudtunk szerezni, sőt, felváltva vezettek a csapatok. A negyed második felében egy 7–0-ás rohammal hat ponttal a vendégek ugrottak meg (12–18). Williams vetett véget a kosárcsendünket, de nem tudtuk megtörni a TFSE lendületét, 25–16-os előnyüknél Cziczás László időt kért. A negyed végére hat pont hátrányban voltunk, a 30 kapott pont nagyon sok volt (24–30).

Alighanem erre hívhatta fel a figyelmet a kisszünetben Cziczás László. A második negyed Ruff-Nagy kosár plusz büntetőjével kezdődött, de mielőtt nagyon bizakodhattunk volna, a TFSE előnye megint nőtt (27–34). Kezdett ébredezni a csapat, a 14. percben már csak egy pont volt a különbség (33–34). A vezetéshez is volt labdánk, sajnos Török triplakísérlete lejött a gyűrűről. Ami késik, nem múlik, a 16. perc legvégén 39–38-nál ismét vezettünk, időt is kért Magyar Bianka, de egy 7–0-val sikerült ellépnünk, ismét megpróbálta átbeszélni tanítványaival a teendőket a vendég vezetőedző (46–38). Már 50–38 is volt a javunkra, a nagyszünetig egy 8–0-ás rohammal felzárkózott a TFSE (50–46).

A második félidő első kosara Dubeié volt, majd két triplát is beemelt (58–50). Nem dőlhettünk hátra, szívósan küzdött a vendégcsapat (58–54). Amikor nyílt egy kicsit az olló, mindig jöttek a kosarak a túloldalról is (67–62). A vendégek edzője 71–62-nél kért időt. A zárószakaszra azért felkúszott tíz pont fölé a különbség, így az utolsó tíz percnek megnyugtató előnnyel mehettünk neki (77–66).

A zárófelvonást 5–0-ával kezdtük, időt is kért Magyar Bianka (82–66). Kicsit csapkodó volt a játék, a vendégek jöttek ki jobban ebből, megint felzárkóztak (87–75). Ruff-Nagy hárompontossal tett arról, hogy azért ne kelljen nagyon idegeskedni. A meccs hajrája 93–82-es vezetésünkről kezdődött, Oroszová szerzett két fontos kosarat, ezzel sikerült gyakorlatilag visszaverni a vendégek felzárkózási kísérletét. A meccs eldőlt, így a párharcban 1–0-ra vezetünk. Folytatás pénteken 19 órakor, egy újabb sikerrel lezárhatjuk a párharcot. A krónika kedvéért említsük meg, hogy a 100. pontunkat Peyton Williams szerezte bő egy perccel a vége előtt.

Cziczás László: Nem könnyű megélni edzőként egy ilyen meccset, melyen ennyi kosár esik, de ha a pozitívumot keresem, akkor örülök annak, hogy megnyertük a találkozót. Péntekre viszont a védekezésben jelentős javulás kell, mert a TFSE ellen sosem könnyű játszani idegenben, így minden erőnkre és koncentrációnkra szükség lesz, hogy lezárjuk a párharcot,a vasárnapot ugyanis már a családnak szeretnénk szentelni.

Dubei Debóra: A védekezésünk kritikán aluli volt, ezen mindenképpen változtatnunk kell, ha szeretnénk megnyerni a pénteki meccset is. A célunk márpedig ez, hogy két meccs alatt jussunk be az elődöntőbe.

Magyar Bianka: Azt gondolom, jól játszottunk, de nem szoktunk mi száz pont fölött kapni, sokkal védekezőbb csapat vagyunk ennél. Pénteken ezt az arcunkat kell elővenni, ha szeretnénk kicsikarni a harmadik mérkőzést.

Dúl Panka: Jól dobtunk, de a védekezésünk nem volt jó. Várható volt, hogy a dobóversenyből a győriek jönnek ki jobban. Bízom benne, pénteken győzünk, és akkor még egyszer utazunk Győrbe.

Fotó: Nagy Gábor