SERCO UNI Győr–USK Praha 71–83 (13–28, 16–24, 23–8, 19–23)

Győr, felkészülési mérkőzés, 100 néző. V.: Benczur, Nagy V., Györfy.

UNI Győr: Ellenberg 23/12, Dombai 13/3, Dubei, Török Á. 2, Mompremier 17. Cs.: Williams 4, Weninger, Oroszová 3/3, Ruff-Nagy D. 9/3, Varga Zs. Edző: Cziczás László.

Praha: Oblak 5/3, Voracková 23/6, Vukosavljevic 9/3, Vyoralová 14, Hof 6. Cs.: Wrzesinski 9, Sípová 6, Halátková, Sklenárová 11. Edző: Natalia Hejková.

Az első negyed első fele az Euroliga-induló prágaiaknak sikerült jobban, a két napja a Sopront is legyőző csehek öt perc után 13–6-ra vezettek. A folytatásban sem igazán találtuk a ritmust, a vendégek a kissé puhább védekezésünket kihasználva a szakasz végére 15 ponttal elléptek (13–28). A második tíz perc kiegyenlítettebb játékkal kezdődött, de a folytatásban tovább nőtt a különbség (18–37). Cziczás László a 16. percben mínusz húsznál időt kért (23–43), ami után a csehek kosár plusz büntetőjével az ellenfél pont kétszer annyi pontnál járt, mint mi (23–46). A Praha roppant agresszíven védekezett, nehéz volt a rést megtalálni a falon. A nagyszünetben 52–29-re vezetett az ellenfél.

Oblak és Ellenberg váltott triplát a harmadik negyed elején. Keményebbé vált a védekezésünk, ennek is köszönhetően nem nőtt a különbség, sőt, 20 ponton belülre tudtunk kerülni (26. perc: 40–57). Natalia Hejková időt kért, de ez sem törte meg a lendületünket. Mompremier kosár plusz büntetőjével, majd Ellenberg kosarával és büntetőivel tovább tudtunk zárkózni, a tízpontos lélektani határhoz értünk (47–57). Ellenberg elkapta a fonalat, beemelt egy hármast és a két büntetője ismét pontos volt. Nyílt lett a találkozó (52–57). A zárófelvonás előtt – egy cseh triplának köszönhetően – 60–52-re vezettek a vendégek. Az utolsó negyedben Oroszová dobott triplát, állandósult a 6–8 pontos különbség, ami Ellenberg hármasa után már csak három volt (62–65). A túloldalról is jött viszont a hármas, ám 4 és fél perccel a vége előtt két pontra feljöttünk (66–68). A hajrában a prágaiak már nem engedték ki a kezükből az irányítást, a végén bebiztosították a győzelmüket.

Cziczás László: – A második félidőre már lehet építeni, az első félidőben a védekezésünk abszolút nem működött, nagyon kevés energiát fektettünk ebbe. A nagyszünet után már sokkal jobb teljesítményt nyújtottunk, ezeket a pozitívumokat kell tovább vinnünk, de még mindig nagyon sok munka vár ránk.