DVTK–UNI Győr MÉLY-ÚT 74–83 (20–26, 17–21, 13–19, 24–17)

Miskolc, NB I, a 3. helyért, 2. mérkőzés, zárt kapuk mögött. V.: Cziffra, Győrffy, Tóth C.

DVTK: Medgyessy, AHO 11, KÁNYÁSI 17/3, KISS A. 15, MOKANGO 23/6. Cs.: Pusztai 4, Tóth F. 4. Edző: Földi Attila.

UNI Győr: KIESEL 13/3, DUBEI 13/3, Dombai 9/9, Török Á. 8/6, MOMPREMIER 22. Cs.: Lass 2, WENINGER 10/6, Barnai 2, Varga Zs. 2, Mansaré 2. Edző: Iványi Dalma.

Jól kezdtük a bronzmérkőzés második felvonását, Török két triplájára alapozva 10–4-re elléptünk, de a hazaiak felzárkóztak, időt is kért Iványi Dalma (10–12). A folytatásban Dombai is beemelt egy hármast, és lendületben is maradtunk, már nyolc ponttal vezettünk (16–24). Ebből hat megmaradt a negyed végére.

A második tíz percben Dombai két trojkával kezdett, aminek köszönhetően tíz pontra nőtt a különbség (22–32). Ezt tovább hízlaltuk, 36–22-re, majd 41–27-re vezettünk, de a hazaiak nem adták fel, a félidő hajráját 6–2-re megnyerték, így a nagyszünetben ismét tíz pont volt az előnyünk (37–47).

DVTK-pontokkal folyatódott a mérkőzés, Mokango két büntetőjére aztán egy 6–0-val válaszoltunk, így kellő távolságban tartottuk a diósgyőrieket. Mompremier vette vállára a csapatot, kosarai után 57–41-re vezettünk, indokolt volt Földi Attila időkérése. Szerencsére nem tört meg a lendületünk, nem sokkal később már húsz pont fölé nőtt a különbség (43–64). A negyed vége a hazaiaké volt, de még nyugodtan várhattuk a zárószakaszt (50–66).

Az utolsó tíz percben Aho sikeres közelijére Kiesel triplával felelt. Próbálkozott a DVTK, de szerencsére mindig volt válasz a kosarukra, így nem csökkent a különbség (33. perc: 56–73). Ahogy fogyott az idő, úgy kerültünk egyre közelebb a bronzéremhez, hiszen a hajrának 77–60-as vezetéssel mentünk neki. Az utolsó percben tíz ponton belülre zárkózott fel a diósgyőri gárda (71–79), de a győzelmünk már nem forgott veszélyben. A DVTK újbóli legyőzésével csapatunk bronzérmes lett a bajnokságban!

Iványi Dalma: – Nagyon büszke vagyok a lányokra, nagy dolgot vittek véghez az egész szezonban. Sikerült egy éremmel megkoronázni az éves munkát.