TFSE-MTK–UNI Győr MÉLY-ÚT 62–77 (18–13, 16–24, 20–19, 8–21)

Budapest, NB I-es női rájátszás, az 5–8. helyért, 2. mérkőzés, 100 néző. V.: Minár, Lengyel, Horváth Cs.

TFSE: CH. JENKINS 9, Theodoreán 5/3, DÚL P. 16/9, NÉMETH A. 13/3, Pavel 12. Cs.: Burján, Süle, Szeitl, Tapley 7, Király. Edző: Magyar Bianka.

UNI Győr: Canada 3/3, DOMBAI 17/6, DUBEI 19/18, Oroszová 3, MOMPREMIER 22. Cs.: Weninger 3, Török Á. 8/3, Ruff-Nagy D., Varga Zs. 2. Edző: Iványi Dalma.

Nem kezdtük túl jól a meccset, a hazaiak 5–1-re, majd 8–3-ra is vezettek. A TFSE a negyedben gyakorlatilag végig tartotta ezt a különbséget, sőt, 18–8-ra ellépett. Weninger közelijével, majd Dombai triplájával kapaszkodtunk a szakasz hajrájában.

A második negyedben már sokkal összeszedettebben kosárlabdáztunk, bár 23–18-nál még megvolt az ötpontos különbség, a folytatásban előbb kiegyenlítettünk (23–23), majd 26–25-nél már nálunk volt az előny. Innentől hol egyik, hol másik csapat vezetett, a félidő végén 34–34-nél dobott Dubei-tripla jelentette az előnyt számunkra a nagyszünetben (34–37).

A második félidő eleje kiegyenlített játékot hozott, majd ritmust váltottunk, és tíz ponttal elléptünk (40–50). Időt is kért Magyar Bianka, ami után Dúl emelt be egy trojkát. Ez egy 9–2-es hazai roham kezdetét jelentette. Most Iványi Dalma próbálkozott rendezni a sorokat. Kevés sikerrel, mert lendületben maradtak a hazaiak (54–52). Oroszová büntetőkből hosszabb kosárcsendünket törte meg. Mompremier kosarával ismét visszavettük a vezetést a zárószakasz előtt (54–56).

Az utolsó tíz perc elején nem potyogtak sűrűn a kosarak, de mi szorgoskodtunk jobban, így a 35. percben megint megnyugtatóbb volt az előnyünk (56–66). Innen már nem engedtük ki a kezünkből a mérkőzést. A várakozásoknak megfelelően ezúttal sem adta meg magát könnyen a TFSE, de csak megszorongatni tudott bennünket. A párharcot 2–0-ra nyertük, így az 5. helyért folytathatjuk a Csatát legyőző Vasas ellen.

Iványi Dalma: – Tudtuk, hogy nehéz lesz, a TFSE nem adta fel, nagyot küzdött. Voltak hullámvölgyeink, de mikor kellett, helyén volt a szívünk, jól koncentráltunk, így magabiztosan nyertük ezt a fizikálius mérkőzést. Megyünk tovább, szeretnénk az ötödik helyet megszerezni.